Přehled předvánočních akcí, na kterých vystoupí děti z našich Kroužků naleznete v Aktualitách! :-)

ONLINE PŘIHLÁŠKA NA FLORBALOVÝ TURNAJ ZDE

ČESKO-SLOVENSKÝ FLORBALOVÝ TURNAJ

V rámci oslav 20letého výročí společnosti KROUŽKY

KDY: 14. a 15. 12. 2019

KDE: měststká hala Vodova v Brně (více ZDE)

Florbalového turnaje se zúčastní cca 1000 dětí z celé České republiky (Brno, Hradec Králové, Chrudim, Pardubice, Plzeň, Praha, Olomouc, Ostrava, střední Čechy a Zlín) a Slovenska (Bratislava).

STARTOVNÉ: 500 Kč.

VSTUP: Zdarma.

BONUS: Bohatý doprovodný program a florballové utkání BULLDOGS BRNO vs. TJ ZNOJMO.

BUDEME V TELEVIZI: Celý projekt bude zařazen do vysílání ČT SPORT a jeho reportáž bude odvysílána v pořadu "Branky, body, vteřiny" na ČT, ve sportovních zprávách TV NOVA a další reportáž poběží na ČT SPORT v rámci vysílání florbalového MS žen.

 

Pro více informací klikněte na ODKAZ!

ONLINE PŘIHLÁŠKA NA FLORBALOVÝ TURNAJ ZDE

Kroužky běží v plném proudu ...

Školní rok 2019/2020 se pomalu přehoupává do svého druhého čtvrtletí a to znamená, že naše báječné kroužky již naplno běží ve všech našich partnerských školách a školkách! 

Ukázky toho, co se u nás v kroužcích právě děje a co chystáme, můžete vidět na našich sociálních sítích! 


SLEDUJTE NÁS PROTO NA NAŠEM KROUŽKOVÉM FACEBOOKU A INSTAGRAMU! :-) 

 

Rozvrh kroužků - vyberte region a školu

Vítáme Vás v Kroužcích Východní Čechy :-)

STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU PRO DĚTSKÝ ÚSMĚV Z VÝCHODNÍCH ČECH

Nezisková společnost Kroužky ČR Východ, o.p.s vstoupila po osmi letech svého působení ve východních Čechách s volnočasovými a smysluplnými aktivitami do Rejstříku škol a školských zařízení, a to s platností od 1. září 2018.

Je nám ctí, že je naše společnost díky profesionalitě a píli všech kolegů průběžně oceňována. Například medailí od MŠMT za příkladnou pedagogickou činnost. Ovšem nejvíce si vážíme spokojeného úsměvu všech našich dětí v Kroužcích. Velmi nás to zavazuje. Vstupem do Rejstříku škol a školských zařízení budeme stále dbát na kvalitu námi poskytované zájmové činnosti pro děti, a navíc budeme splňovat náročné standardy, které na vzdělávání dětí Česká republika klade.

Jestliže byste měli zájem o spolupráci s našimi Kroužky, prosím, napište na: vychodni.cechy@krouzky.cz, přiložte svůj životopis a my se rádi ozveme. Nabízíme nejen smysluplné životní a profesní zkušenosti, ale i metodické zaškolení zdarma, případně potvrzení odborné praxe, a to díky spolupráci s univerzitami v regionu.

A hlavně – děláme věci tak, aby nás to všechny moc bavilo! :-) 

SLEDUJTE NÁS na našem Facebooku a Instagramu, kde pravidelně zveřejňujeme aktuální informace. Budete tak mít stálý přehled o tom, co se u nás v Kroužcích děje! 

KONTAKTY

E-mail:

  • vychodni.cechy@krouzky.cz

Telefon: 

  • 777 352 263 - Mgr. Pavlína Neumannová, asistentka ředitelky, kancelář
  • 777 280 288 - Bc. Štěpánka Boušková, zástupkyně ředitelky
  • 777 280 180 - Mgr. Květa Štěrbová, ředitelka pobočky

Kontakt na jednotlivé lektory a učitele kroužků:

  • jmeno.prijmeni@ucimkrouzky.cz

Další kontaktní údaje - viz záložka Kontakty.

SUPERHRDINSKÝ KROUŽKOVÝ TÁBOR 2019

Ani během letních prázdnin Kroužky rozhodně nezahálí. Ve dnech 11.–17. 8. 2019 proběhl 6. ročník již tradičního Kroužkového tábora. Tentokrát se místem konání stalo rekreační zařízení Sluníčko, které se nachází nedaleko městečka Trhová Kamenice, ve vzdálenosti přibližně 20 km od Chrudimi. V rozsáhlém areálu, částečně obklopeném lesy, měly děti pro sportovní vyžití k dispozici fotbalové a volejbalové hřiště, mohly si zaskákat na trampolíně, ti menší si vyzkoušet skluzavku a houpačku.

Program celého tábora byl velmi pestrý. Po ubytování se děti seznámily s jednotlivými vedoucími, stejně tak i mezi sebou navzájem. Téma letošního ročníku, a tedy i celotáborové hry, znělo AVENGERS. Děti se rozdělily do 6 týmů pod vedením jednotlivých superhrdinů: Thor, Nick Fury, Hulk, Captain America, Scarlet Witch a Spider Lady. Každý den museli avengeři plnit dílčí úkoly v rámci celotáborové hry, sbírat tzv. kameny nekonečna, bojovat za svůj tým a snažit se být co nejlepší, aby získali konečné prvenství. Pro děti byly připraveny nejen různé hry a soutěže, ale samozřejmě byl každý den věnován velký prostor zájmovým kroužkům. Na tanečním kroužku děti pilovaly jednotlivé taneční kroky a učily se choreografii, s níž v závěru tábora vystoupily před porotou. Do tajů chemie a fyziky pronikly děti na kroužku vědeckých pokusů, kde si vyzkoušely různé experimenty (např. podmořskou sopku, povrchovou sopku, tekuté písky, odlitky ze sádry, výrobu sloní zubní pasty, Faraonova hada, psaní tajným písmem, mikroskopování). Kreativitu a manuální zručnost rozvíjely děti na tvořivém kroužku (tematická výzdoba táborového areálu, výroba rukavice Infinity Gauntlet, Fury Eye, plakátů, znaku S.H.I.E.L.D., drátkování pavoučků aj.). Dostatek pohybové aktivity a vybití přebytečné energie jim poskytl sportovní kroužek. Komunikační schopnosti a improvizaci si děti posílily v rámci divadelního kroužku.

Druhý táborový den si děti po kroužcích a aktivitách spojených s celotáborovou hrou odpočinuly u večerní diskotéky. Dostatek dobrodružství si děti užily během úterní noční hry, při níž musely přinášet „oběti“ a překonávat strašidelné nástrahy.

Ve středu byl na programu pěší výlet na rozhlednu Zubří zakončený sladkou tečkou v podobě zmrzliny. Středeční večer se tradičně nesl ve znamení táboráku a opékání buřtů. Následující den byl více odpočinkový, dopolední a odpolední kroužky byly prokládány soutěžemi v areálu tábora, aktivitami v lese (děti si vyzkoušely chůzi po provaze, protáhnout se pavučinou z provazů). Čtvrteční den pak zakončilo letní kino. V pátek na děti čekal oblíbený závod na motivy Spartan Race, při němž si otestovaly svoji rychlost, hbitost a zručnost. Na jednotlivých stanovištích musely čelit různým výzvám: hod šišek na terč, zdolání překážkové dráhy v bahně, chůze po laně, kotrmelce vpřed a vzad, přeskoky přes překážky, slalom mezi stromy). Po závodu pak následoval kvíz, při kterém děti prokázaly své znalosti a vědomosti o superhrdinech. U závěrečného táboráku se hrály hry a také se uskutečnila soutěž Kroužkový tábor má talent, kde děti předvedly taneční a pěvecká vystoupení.

Poslední den ráno byla vyhodnocena celotáborová hra, vyhlášeno pořadí superhrdinských týmů (první místo získal tým Captain America), dětem byly předány diplomy, odměny a medaile.

Nejen děti, ale také tým vedoucích si tento 6. ročník velmi užil. Jsme rádi, že téma letošního ročníku děti bavilo a zaujalo, stejně jako atraktivní náplň jednotlivých kroužků.

Děkujeme za pozitivní ohlasy ze strany dětí a jejich rodičů.

Kroužkový tábor 2019 už se tedy pomalu stává minulostí a my se již nyní těšíme na Kroužkový tábor 2020!

 

Autorka: Mgr. Pavlína Neumannová

Vědecké příměstské tábory - zdarma

pro předškolní děti a žáky 1. stupně ZŠ, kteří bydlí s pracujícími rodiči na území MAS Chrudimsko

Během letních prázdnin 2019 se uskutečnil 1. ročník vědeckých příměstských táborů (zdarma). Příměstské tábory probíhaly na Střední zdravotnické a sociální škole v Chrudimi, a to ve dvou turnusech (15.-19.7.2019 a 22.-26.7.2019).

Vědecké příměstské tábory ZDARMA proběhnou i během letních prázdnin 2020 a 2021 (poslední dva týdny v červenci).

V současné době probíhají přípravy a plánování táborů na příští rok. Bližší informace zveřejníme později (zde na webu, na našem Kroužkovém Facebooku a Instagramu).

Kontakt: Vychodni.cechy@krouzky.cz

Do cílové skupiny je možné zařadit osoby pečující o předškolní dětí a žáky 1. stupně základní školy, tedy zejména rodiče z území MAS Chrudimsko, konkrétně z obcí Bítovany, Bořice, Čankovice, Dvakačovice, Honbice, Chrudim, Kočí, Orel, Slatiňany, Smrček, Svídnice, Tuněchody, Úhřetice, Vejvanovice a Žumberk.

Za podporu děkujeme:

NÁVRAT NA HLAVNÍ STRÁNKU WWW.KROUZKY.CZ