Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Letní kempy s Kroužky

Letní kempy s Kroužky si kladou za cíl obsahově zvládnout činnosti, tak aby děti posílily sociální vazby "face to face" a žily konečně opět  klidný a bezpečný život.

Určitě budeme s dětmi hodně komunikovat, abychom jim šli příkladem a motivovali je k různým smysluplným činnostem. Samozřejmě je budeme podporovat v rozvíjení jejich talentu, či základních znalostí, které sami chtějí rozšiřovat. Druh tzv. Neformálního vzdělávání, mezi které se Kroužky hrdě hlásí, je právem poslední dobou hodnoceno, jako nejdůležitější a nejpřirozenějším motivačním prvkem ve vzdělávání dětí vůbec. 

Přihlásit se můžete níže na jednotlivé termíny kliknutím na školu:

12.-16.7.2021 – ZŠ Sever Hradec Králové (3-5 třída) 

19.-23.7.2021 - ZŠ Mikulčice, Jižní Morava - Kroužky pomáhají Moravě

19.-23.7.2021 - Palác Pardubice

26.-30.7.2021 - Palác Pardubice

2.-6.8.2021 - ZŠ Pouchov Hradec Králové 

9.-13.8.2021 - Dětský domov se školou

16.-20.8.2021 – ZŠ Školní náměstí Chrudim 

23.-27.8.2021 – ZŠ Rohovládová Bělá 

Vědecké příměstské tábory - zdarma

pro žáky 1. stupně ZŠ, kteří bydlí s pracujícími rodiči na území MAS Chrudimsko

Vědecké příměstské tábory ZDARMA proběhnou v červenci 2021 v těchto turnusech:

I. turnus: 19. - 23. července 2021

II. turnus: 26. - 30. července 2021

 

PŘIHLÁŠKY zasílejte na e-mail: Vychodni.cechy@krouzky.cz (do přihlášky uveďte jméno a příjmení dítěte, zákonného zástupce, telefonní číslo na rodiče, e-mail na rodiče, bydliště a datum narození + turnus, o který máte zájem).

KROUŽKOVÝ TÁBOR 2021

Již 8. ročník KROUŽKOVÉHO TÁBORA se uskuteční během letních prázdnin 2021. 

Termín konání: 12. - 19. července 2021 (pondělí - pondělí)

Místo konání: RZ Tramtáryje Horní Jelení

!!! PŘIHLÁŠKA ZDE !!!

Cena: 4500 Kč / SLEVA 200 Kč sourozenec

Přihláška je platná až po zaplacení zálohy 1000 Kč.


Těšíme se na Vás! :-)

Tábor - Cesta kolem světa

Cesta kolem světa se letos podařila bezpečně a s úsměvem :-)

Cesta kolem světa. To bylo téma celotáborové hry tábora společnosti Kroužky, který se konal na místě, jež vždy patřilo dětem – nyní v zemi jménem Tramtáryje v Horním Jelení.

Je to skvělá lokalita, která poslední měsíce vyrostla do krásy. Pod citlivou a hlavně smysluplnou rekonstrukcí je podepsána rodina srdcaře Jana Kristla. Prázdninové radovánky si zde užívalo osm desítek dětí věku od 5 let do 15 let. Táborníci užívali bezstarostný čas prázdnin naplno. Možná i proto, že konec školního roku byl takový, jaký byl. Média na nás chrlila jeden strašák za druhým a my dospěláci máme bohužel tu moc zrcadlení všeho, tak i naše děti procházely divno obdobím nejistoty. Rozhodla jsem se s týmem vedoucích, kteří se každoročně rekrutují z našich skvělých lektorů a přátel společnosti Kroužky, děti u nás na kroužkovém táboře tak trochu podvědomě zklidnit. Kroužkový tábor je vždy plný her, aktivit a samozřejmě volnočasových kroužků, ale nyní jsme připravili také projektový záchranářský den.

S organizací velmi pomohli dámy a pánové z první linie – Červený kříž z Chrudimi a jednotka dobrovolných hasičů z Holic. Děti potřebují v životě kladné vzory, aby jim ukázaly, že není potřeba panikařit, že spoustu životních situací „vyhrajeme“ svoji osobitostí, klidem a vírou sami v sebe. Jak si přirozeně poradit například s běžným zraněním, nebo i se zlomeninou, případně jak uhasit hořící olej doma v kuchyni, který by mohl opravdu ublížit, to vše se děti dozvěděly od záchranářů. Odměnou jim bylo osvěžení a řádění v hromadě pěny, kterou hasiči připravili na závěr. Veliké díky patří celému táborovému týmu, který fungoval 24 hodin denně a táhnul za jeden provaz. Čím jsem starší, tím více se ubezpečuji, jak je důležitá víra v děti, naslouchejme a věřme jim.

Květa Štěrbová, ředitelka společnosti Kroužky východní Čechy

Paní ředitelka v rádiu

Jako již tradičně navštívila naše paní ředitelka Mgr. Květa Štěrbová Český rozhlas...

SUPERHRDINSKÝ KROUŽKOVÝ TÁBOR 2019

Ani během letních prázdnin Kroužky rozhodně nezahálí. Ve dnech 11.–17. 8. 2019 proběhl 6. ročník již tradičního Kroužkového tábora. Tentokrát se místem konání stalo rekreační zařízení Sluníčko, které se nachází nedaleko městečka Trhová Kamenice, ve vzdálenosti přibližně 20 km od Chrudimi. V rozsáhlém areálu, částečně obklopeném lesy, měly děti pro sportovní vyžití k dispozici fotbalové a volejbalové hřiště, mohly si zaskákat na trampolíně, ti menší si vyzkoušet skluzavku a houpačku.

Program celého tábora byl velmi pestrý. Po ubytování se děti seznámily s jednotlivými vedoucími, stejně tak i mezi sebou navzájem. Téma letošního ročníku, a tedy i celotáborové hry, znělo AVENGERS. Děti se rozdělily do 6 týmů pod vedením jednotlivých superhrdinů: Thor, Nick Fury, Hulk, Captain America, Scarlet Witch a Spider Lady. Každý den museli avengeři plnit dílčí úkoly v rámci celotáborové hry, sbírat tzv. kameny nekonečna, bojovat za svůj tým a snažit se být co nejlepší, aby získali konečné prvenství. Pro děti byly připraveny nejen různé hry a soutěže, ale samozřejmě byl každý den věnován velký prostor zájmovým kroužkům. Na tanečním kroužku děti pilovaly jednotlivé taneční kroky a učily se choreografii, s níž v závěru tábora vystoupily před porotou. Do tajů chemie a fyziky pronikly děti na kroužku vědeckých pokusů, kde si vyzkoušely různé experimenty (např. podmořskou sopku, povrchovou sopku, tekuté písky, odlitky ze sádry, výrobu sloní zubní pasty, Faraonova hada, psaní tajným písmem, mikroskopování). Kreativitu a manuální zručnost rozvíjely děti na tvořivém kroužku (tematická výzdoba táborového areálu, výroba rukavice Infinity Gauntlet, Fury Eye, plakátů, znaku S.H.I.E.L.D., drátkování pavoučků aj.). Dostatek pohybové aktivity a vybití přebytečné energie jim poskytl sportovní kroužek. Komunikační schopnosti a improvizaci si děti posílily v rámci divadelního kroužku.

Druhý táborový den si děti po kroužcích a aktivitách spojených s celotáborovou hrou odpočinuly u večerní diskotéky. Dostatek dobrodružství si děti užily během úterní noční hry, při níž musely přinášet „oběti“ a překonávat strašidelné nástrahy.

Ve středu byl na programu pěší výlet na rozhlednu Zubří zakončený sladkou tečkou v podobě zmrzliny. Středeční večer se tradičně nesl ve znamení táboráku a opékání buřtů. Následující den byl více odpočinkový, dopolední a odpolední kroužky byly prokládány soutěžemi v areálu tábora, aktivitami v lese (děti si vyzkoušely chůzi po provaze, protáhnout se pavučinou z provazů). Čtvrteční den pak zakončilo letní kino. V pátek na děti čekal oblíbený závod na motivy Spartan Race, při němž si otestovaly svoji rychlost, hbitost a zručnost. Na jednotlivých stanovištích musely čelit různým výzvám: hod šišek na terč, zdolání překážkové dráhy v bahně, chůze po laně, kotrmelce vpřed a vzad, přeskoky přes překážky, slalom mezi stromy). Po závodu pak následoval kvíz, při kterém děti prokázaly své znalosti a vědomosti o superhrdinech. U závěrečného táboráku se hrály hry a také se uskutečnila soutěž Kroužkový tábor má talent, kde děti předvedly taneční a pěvecká vystoupení.

Poslední den ráno byla vyhodnocena celotáborová hra, vyhlášeno pořadí superhrdinských týmů (první místo získal tým Captain America), dětem byly předány diplomy, odměny a medaile.

Nejen děti, ale také tým vedoucích si tento 6. ročník velmi užil. Jsme rádi, že téma letošního ročníku děti bavilo a zaujalo, stejně jako atraktivní náplň jednotlivých kroužků.

Děkujeme za pozitivní ohlasy ze strany dětí a jejich rodičů.

Kroužkový tábor 2019 už se tedy pomalu stává minulostí a my se již nyní těšíme na Kroužkový tábor 2020!

 

Autorka: Mgr. Pavlína Neumannová