Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Kroužkové prázdninové tvoření

superhrdinské :)

Na pololetní prázdniny máme pro Vaše děti tvořivou odpočinkovou zábavu! Pod odborným lektorským vedením se děti v tomto výjimečném dopoledni budou moci kreativně vyjádřit a vytvořit si originální superhrdinské masky a doplňky. Navíc se podívají do školy v době, kdy "spí" a neprobíhá v ní výuka :).

Termín: 03.02.2023 08:00-12:00

Místo: ZŠ STUDÁNKA, Pardubice

Cena: 540 Kč / dítě
V ceně je zahrnut materiál, lektorské vedení, drobné občerstvení i kroužková pohoda :).

PŘIHLÁŠKA ZDE

Akce se bude konat při účasti alespoň 6 dětí. V případě zrušení budeme přihlášené informovat a uhrazenou částku vrátíme v plné výši. Maximální kapacita je 15 dětí.

KONTAKT
Kancelář pobočky KROUŽKY východní Čechy (dotazy k programu a průběhu akce, přihlášky a platby): Ester Kosevová, tel.: 777 280 288

Herecký/divadelní příměstský tábor 2022

Koncem července směle na prkna, co znamenají svět! 
Příměšťák pro ty, co se chtějí vyjádřit a zazářit.
Divadelní a hlasová průprava (užitečná nejen pro herce), workshopy, hry, improvizace, kreativní vyžití... a hlavně možnost se pořádně projevit :)! Zábava uvnitř i venku, jak počasí a nálada zavelí :).
Během příměšťáku je plánováno i nacvičit a předvést krátké divadelní vystoupení pro diváky.

Termín: 25. - 29. 7. 2022 (plus sobotní vystoupení) | Doporučený věk: 8–15 let | Cena: 3 590 Kč (při přihlášení do konce března sleva 500 Kč, při přihlášení do konce dubna sleva 200 Kč)

Místo: Pardubice, Příhrádek (a blízké okolí)

Pořádáno ve spolupráci s krajskou knihovnou Pardubice.

Metodické zaměření: herecká (divadelní) průprava pro začátečníky, dramatická výchova, hlasová cvičení, společná tvorba závěrečného představení

Každodenní program od 10:00 do 16:00.

V ceně zahrnuty obědy a svačiny, pitný režim.

PŘIHLÁŠKA ZDE

 

KONTAKT
Kancelář pobočky KROUŽKY východní Čechy (dotazy k programu a průběhu tábora, přihlášky a platby): Ester Kosevová, tel.: 777 280 288

 

Vědecký příměstský tábor 2022

Máte doma zvídavé dítě, co rádo objevuje nepoznané?
Mladého vědce či vědkyni?
Nebo snad budoucí záchranářskou posilu? 
Na tomto pětidenním příměstském dobrodružství děti pod odborným dozorem poznají nevídané vědecké pokusy a seznámí se se základy první pomoci. No a samozřejmě se budou bavit a hrát si, uvnitř i venku :).

Termín: 18. - 22. 7. 2022 | Doporučený věk: 6–15 let | Cena: 3 490 Kč (při přihlášení do konce března sleva 500 Kč, při přihlášení do konce dubna sleva 200 Kč)

PŘIHLÁŠKA ZDE

Místo: Chrudim, SŠ zdravotnická a sociální (a blízké okolí)

Metodické zaměření: vědecké pokusy a základy záchranářství

Každodenní program od 8:00 do 15:30.

V ceně zahrnuty obědy a svačiny, pitný režim.

PŘIHLÁŠKA ZDE

 

KONTAKT
Kancelář pobočky KROUŽKY východní Čechy (dotazy k programu a průběhu tábora, přihlášky a platby): Ester Kosevová, tel.: 777 280 288

Kroužkový pobytový tábor 2022

1. varianta: 7. - 17. 7. 2022 |Doporučený věk: od 12 let |Cena: 6 990 Kč

2. varianta: 10. - 17. 7. 2022 |Doporučený věk: 5–16 let |Cena: 4 990 Kč

Místo: RZ Tramtáryje Horní Jelení

Stravování 5x denně, celodenní pitný režim, tradičně bohatý program, celotáborový hra a oblíbené kroužky (sportovní, taneční, divadelní, vědecké pokusy, elektro hry...)
Cena nazahrnuje dopravu na tábor a zpět.

 

TÁBOR PRO TEENAGERY
7. - 17. 7. 2022 (čtvrtek - neděle)

ZDARMA - Funkční triko z limitované série „kroužky tábor“

ZDARMA - „instruktorské“ bavlněné tričko Kroužky východní Čechy

ZDARMA - prvních 15 přihlášených vstupenka do multikina CineStar!

PŘIHLÁŠKA ZDE

 

TRADIČNÍ KROUŽKOVÝ TÁBOR
10. - 17. 7. 2022 (neděle - neděle)
ZDARMA - Funkční triko z limitované série „kroužky tábor“

PŘIHLÁŠKA ZDE

 

KONTAKT

Hlavní vedoucí tábora (dotazy k programu a průběhu tábora): Kateřina Kozáková, tel: 773 080 063
Kancelář pobočky KROUŽKY východní Čechy (přihlášky a platby): Ester Kosevová, tel.: 777 280 288

Letní kempy s Kroužky

Letní kempy s Kroužky si kladou za cíl obsahově zvládnout činnosti, tak aby děti posílily sociální vazby "face to face" a žily konečně opět  klidný a bezpečný život.

Určitě budeme s dětmi hodně komunikovat, abychom jim šli příkladem a motivovali je k různým smysluplným činnostem. Samozřejmě je budeme podporovat v rozvíjení jejich talentu, či základních znalostí, které sami chtějí rozšiřovat. Druh tzv. Neformálního vzdělávání, mezi které se Kroužky hrdě hlásí, je právem poslední dobou hodnoceno, jako nejdůležitější a nejpřirozenějším motivačním prvkem ve vzdělávání dětí vůbec. 

Přihlásit se můžete níže na jednotlivé termíny kliknutím na školu:

12.-16.7.2021 – ZŠ Sever Hradec Králové (3-5 třída) 

19.-23.7.2021 - ZŠ Mikulčice, Jižní Morava - Kroužky pomáhají Moravě

19.-23.7.2021 - Palác Pardubice

26.-30.7.2021 - Palác Pardubice

2.-6.8.2021 - ZŠ Pouchov Hradec Králové 

9.-13.8.2021 - Dětský domov se školou

16.-20.8.2021 – ZŠ Školní náměstí Chrudim 

23.-27.8.2021 – ZŠ Rohovládová Bělá 

Vědecké příměstské tábory - zdarma

pro žáky 1. stupně ZŠ, kteří bydlí s pracujícími rodiči na území MAS Chrudimsko

Vědecké příměstské tábory ZDARMA proběhnou v červenci 2021 v těchto turnusech:

I. turnus: 19. - 23. července 2021

II. turnus: 26. - 30. července 2021

 

PŘIHLÁŠKY zasílejte na e-mail: Vychodni.cechy@krouzky.cz (do přihlášky uveďte jméno a příjmení dítěte, zákonného zástupce, telefonní číslo na rodiče, e-mail na rodiče, bydliště a datum narození + turnus, o který máte zájem).

KROUŽKOVÝ TÁBOR 2021

Již 8. ročník KROUŽKOVÉHO TÁBORA se uskuteční během letních prázdnin 2021. 

Termín konání: 12. - 19. července 2021 (pondělí - pondělí)

Místo konání: RZ Tramtáryje Horní Jelení

!!! PŘIHLÁŠKA ZDE !!!

Cena: 4500 Kč / SLEVA 200 Kč sourozenec

Přihláška je platná až po zaplacení zálohy 1000 Kč.


Těšíme se na Vás! :-)

Tábor - Cesta kolem světa

Cesta kolem světa se letos podařila bezpečně a s úsměvem :-)

Cesta kolem světa. To bylo téma celotáborové hry tábora společnosti Kroužky, který se konal na místě, jež vždy patřilo dětem – nyní v zemi jménem Tramtáryje v Horním Jelení.

Je to skvělá lokalita, která poslední měsíce vyrostla do krásy. Pod citlivou a hlavně smysluplnou rekonstrukcí je podepsána rodina srdcaře Jana Kristla. Prázdninové radovánky si zde užívalo osm desítek dětí věku od 5 let do 15 let. Táborníci užívali bezstarostný čas prázdnin naplno. Možná i proto, že konec školního roku byl takový, jaký byl. Média na nás chrlila jeden strašák za druhým a my dospěláci máme bohužel tu moc zrcadlení všeho, tak i naše děti procházely divno obdobím nejistoty. Rozhodla jsem se s týmem vedoucích, kteří se každoročně rekrutují z našich skvělých lektorů a přátel společnosti Kroužky, děti u nás na kroužkovém táboře tak trochu podvědomě zklidnit. Kroužkový tábor je vždy plný her, aktivit a samozřejmě volnočasových kroužků, ale nyní jsme připravili také projektový záchranářský den.

S organizací velmi pomohli dámy a pánové z první linie – Červený kříž z Chrudimi a jednotka dobrovolných hasičů z Holic. Děti potřebují v životě kladné vzory, aby jim ukázaly, že není potřeba panikařit, že spoustu životních situací „vyhrajeme“ svoji osobitostí, klidem a vírou sami v sebe. Jak si přirozeně poradit například s běžným zraněním, nebo i se zlomeninou, případně jak uhasit hořící olej doma v kuchyni, který by mohl opravdu ublížit, to vše se děti dozvěděly od záchranářů. Odměnou jim bylo osvěžení a řádění v hromadě pěny, kterou hasiči připravili na závěr. Veliké díky patří celému táborovému týmu, který fungoval 24 hodin denně a táhnul za jeden provaz. Čím jsem starší, tím více se ubezpečuji, jak je důležitá víra v děti, naslouchejme a věřme jim.

Květa Štěrbová, ředitelka společnosti Kroužky východní Čechy

Paní ředitelka v rádiu

Jako již tradičně navštívila naše paní ředitelka Mgr. Květa Štěrbová Český rozhlas...

SUPERHRDINSKÝ KROUŽKOVÝ TÁBOR 2019

Ani během letních prázdnin Kroužky rozhodně nezahálí. Ve dnech 11.–17. 8. 2019 proběhl 6. ročník již tradičního Kroužkového tábora. Tentokrát se místem konání stalo rekreační zařízení Sluníčko, které se nachází nedaleko městečka Trhová Kamenice, ve vzdálenosti přibližně 20 km od Chrudimi. V rozsáhlém areálu, částečně obklopeném lesy, měly děti pro sportovní vyžití k dispozici fotbalové a volejbalové hřiště, mohly si zaskákat na trampolíně, ti menší si vyzkoušet skluzavku a houpačku.

Program celého tábora byl velmi pestrý. Po ubytování se děti seznámily s jednotlivými vedoucími, stejně tak i mezi sebou navzájem. Téma letošního ročníku, a tedy i celotáborové hry, znělo AVENGERS. Děti se rozdělily do 6 týmů pod vedením jednotlivých superhrdinů: Thor, Nick Fury, Hulk, Captain America, Scarlet Witch a Spider Lady. Každý den museli avengeři plnit dílčí úkoly v rámci celotáborové hry, sbírat tzv. kameny nekonečna, bojovat za svůj tým a snažit se být co nejlepší, aby získali konečné prvenství. Pro děti byly připraveny nejen různé hry a soutěže, ale samozřejmě byl každý den věnován velký prostor zájmovým kroužkům. Na tanečním kroužku děti pilovaly jednotlivé taneční kroky a učily se choreografii, s níž v závěru tábora vystoupily před porotou. Do tajů chemie a fyziky pronikly děti na kroužku vědeckých pokusů, kde si vyzkoušely různé experimenty (např. podmořskou sopku, povrchovou sopku, tekuté písky, odlitky ze sádry, výrobu sloní zubní pasty, Faraonova hada, psaní tajným písmem, mikroskopování). Kreativitu a manuální zručnost rozvíjely děti na tvořivém kroužku (tematická výzdoba táborového areálu, výroba rukavice Infinity Gauntlet, Fury Eye, plakátů, znaku S.H.I.E.L.D., drátkování pavoučků aj.). Dostatek pohybové aktivity a vybití přebytečné energie jim poskytl sportovní kroužek. Komunikační schopnosti a improvizaci si děti posílily v rámci divadelního kroužku.

Druhý táborový den si děti po kroužcích a aktivitách spojených s celotáborovou hrou odpočinuly u večerní diskotéky. Dostatek dobrodružství si děti užily během úterní noční hry, při níž musely přinášet „oběti“ a překonávat strašidelné nástrahy.

Ve středu byl na programu pěší výlet na rozhlednu Zubří zakončený sladkou tečkou v podobě zmrzliny. Středeční večer se tradičně nesl ve znamení táboráku a opékání buřtů. Následující den byl více odpočinkový, dopolední a odpolední kroužky byly prokládány soutěžemi v areálu tábora, aktivitami v lese (děti si vyzkoušely chůzi po provaze, protáhnout se pavučinou z provazů). Čtvrteční den pak zakončilo letní kino. V pátek na děti čekal oblíbený závod na motivy Spartan Race, při němž si otestovaly svoji rychlost, hbitost a zručnost. Na jednotlivých stanovištích musely čelit různým výzvám: hod šišek na terč, zdolání překážkové dráhy v bahně, chůze po laně, kotrmelce vpřed a vzad, přeskoky přes překážky, slalom mezi stromy). Po závodu pak následoval kvíz, při kterém děti prokázaly své znalosti a vědomosti o superhrdinech. U závěrečného táboráku se hrály hry a také se uskutečnila soutěž Kroužkový tábor má talent, kde děti předvedly taneční a pěvecká vystoupení.

Poslední den ráno byla vyhodnocena celotáborová hra, vyhlášeno pořadí superhrdinských týmů (první místo získal tým Captain America), dětem byly předány diplomy, odměny a medaile.

Nejen děti, ale také tým vedoucích si tento 6. ročník velmi užil. Jsme rádi, že téma letošního ročníku děti bavilo a zaujalo, stejně jako atraktivní náplň jednotlivých kroužků.

Děkujeme za pozitivní ohlasy ze strany dětí a jejich rodičů.

Kroužkový tábor 2019 už se tedy pomalu stává minulostí a my se již nyní těšíme na Kroužkový tábor 2020!

 

Autorka: Mgr. Pavlína Neumannová